تبلیغات
<-Title->مراقبت‌های ویژه تابستانی <-Title-> <-Contentbody1->
10 نكته تابستانی درباره مراقبت از فرزندتان:
<-Contentbody1-><-Contentbody2->

 

ده نكته درباره محافظت از كودكان در برابر آفتاب‌سوختگی و گرمازدگی كه شما باید پیش از آغاز تابستان بدانید


  آیا می‌دانستید تابستان، فصلی كه بچه‌ها این‌قدر دوستش دارند، ممكن است برای آنها فصل خطرناكی باشد؟! بچه‌ها در روزهای گرم تابستان مراقبت‌های مخصوصی لازم دارند. از لباس‌ شان گرفته تا خواب و خوراك‌شان باید تغییر كند. تغییرات ظریفی كه حتما شما هم دوست دارید، آنها را بدانید.
پس با ما همراه شوید و 10 نكته تابستانی درباره مراقبت از فرزندتان را از دست ندهید.

 

 

   چه ضد آفتابی؟
 


برای مراقبت از پوست فرزند نازنین‌تان در این روزهای گرم حتما از ضدآفتاب استفاده كنید. لازم نیست ضدآفتاب مخصوص كودكان تهیه كنید. فقط باید SPF ضد‌آفتابی كه می‌خرید حداقل 30 باشد و هر 2 ساعت یك بار آن را تجدید كنید.

  

   خطر خطر !
 


هوا گرم شده! هیچ‌وقت نوزادتان را تنها در ماشین رها نكنید. شاید فكر كنید چند دقیقه تنها ماندن در خواب ناز توی ماشین خطری برای كودك ندارد اما باید بدانید حتی 10 دقیقه ماندن در ماشین در بسته زیر آفتاب ممكن است به حدی دمای بدن نوزادتان را بالا ببرد كه او را گرما زده كند و تا خطر مرگ پیش ببرد.

  

   بیماری شایع  تابستان
 


این روزها بیماری‌های اسهالی هم كم‌كم سرو كله‌شان پیدا می‌شود. اگر می‌خواهید كوچولوی‌تان را در برابر بیماری تابستانی بیمه كنید، دست‌‌های او را مرتب بشویید و به او یاد دهید این كار را تكرار كند. در ضمن به كودك‌تان یاد بدهید با دست آلوده غذا نخورد.

  

   عینك آفتابی مناسب بچه‌ها چیست؟
 


برای خانوم كوچولو عینك آفتابی تهیه كنید. نه برای قشنگی! بلكه برای اینكه چشم‌های كودكان، نیازمند مراقبت در برابر آفتاب هستند. در ضمن یادتان باشد عینك آفتابی را از فروشگاه معتبر تهیه كنید و نه از كنار خیابان! عینك‌های ارزان‌قیمت و غیراستاندارد ضررشان بیش از منفعت‌شان است و به چشم‌های كودك‌تان آسیب می‌رسانند.

 نکته : یادتان باشد هیچ‌وقت از جایی كه مطمئن نیستید نوشیدنی تهیه نكنید و به كودك‌تان هم این موضوع را آموزش دهید

 

 

   جنس پارچه مناسب لباس
 


اگر دوست دارید كوچولوی‌تان در این روزهای گرم، خنك بماند بهتر است به جای پوشاندن لباس باز به او، از لباس‌های نخی، روشن و گشاد استفاده كنید. لباس‌های باز برای بچه‌ها خطر آفتاب‌سوختگی پوست را تشدید می‌كنند.

 

 

   مراقب آب آلوده باشید
 


اگر فرزندتان را برای بازی بیرون برده‌اید و یا در مسافرت به سر می‌برید حتما حواس‌تان به آب آشامیدنی باشد. به فرزندتان یاد بدهید در پارك فقط از شیر آب آشامیدنی آن هم با لیوان تمیز خودش آب بخورد.

 


 

   لباس  تنگ ممنوع!
 


لباس‌های تنگ و چسبان را در این روزها كنار بگذارید. همچنین الیاف مصنوعی را برای بچه‌ها انتخاب نكنید چون نه تنها عرق بدن كودك را جذب نمی‌كند، بلكه باعث آلرژی و جوش‌های پوستی هم می‌شود.

 


 

   كوچولو را سیراب‌كنید
 


یادتان نرود نی‌نی این روزها بیشتر از هر وقت دیگری احتیاج به آب دارد. آب، آبمیوه‌های طبیعی و شیر بهترین مایعات برای روزهای گرم هستند. دادن مایعات به كوچولوها آنها را از خطر كم‌آبی و گرمازدگی نجات می‌دهد.

 


 

   با خودتان‌آب بردارید
 


هر جا می‌روید با خودتان آب همراه داشته باشید. البته حواس‌تان باشد قرار دادن بطری آب‌معدنی در فریزر و یخ درست كردن در آن اصلا كار درستی نیست. بطری‌های نوشابه و آب معدنی در دمای فریزر از خودشان مواد سرطان‌زا آزاد می‌كنند. به جای این كار از یك فلاسك یا قمقمه كوچك برای همراه بردن آب سرد استفاده كنید.

<-Contentbody2->